AlongTheRoad

Проходячи дорогами Святої землі, Христос часто викладав Своїм учням уроки, які дійшли до нас через Боже Слово. Однак, оскільки ми живемо зовсім в інший час і в іншому місці, нам буває складно зрозуміти деякі паралелі, пов’язані з оточуючою їх місцевістю, які Він приводив у Своїх прикладах.

У серії “Шляхом Христа” мандрівник, викладач і дослідник Джон А. Бек (Джек) показує, як навколишня природа ставала відправною точкою для уроків Христа. Представляємо вашій увазі серію програм про життя і служіння Ісуса, починаючи з Його народження в місті Віфлеємі.

Автор проведе вас через місця, про які ви читали у Святому Письмі. Пройдіть разом із ним по Святій землі і подивіться, як він оживляє для вас ці біблійні історії.

Епізод 1 | Віфлеєм: колиска спасіння

Ісус народився у Віфлеємі – місті, у якому Бог часто допомагав людям, що потрапляли в біду. Євангелісти Матвій і Лука згадують це місце дев’ять разів, розповідаючи історію народження Ісуса і підкреслюючи, що вона також знайшла рішення саме тут.

Епізод 2 | Пустеля: хрещення і спокуса

Після свого хрещення Ісус зіткнувся зі спокусою в пустелі. Матвій розповідає цю історію, щоб підкреслити п’ять паралелей і одну істотну відмінність між спокусами ізраїльського народу й Ісуса в пустелі.

Епізод 3 | Гора Море: воскресіння сина вдови

Ісус вирушив на гору Море, щоб воскресити сина вдови з мертвих – точно так само, як раніше Єлисей у тому самому місці. Місцеві жителі побачили аналогію і проголосили Ісуса великим пророком.

Епізод 4 | Джерело Ґіхон: воцаріння

У Вербну Неділю Ісус їхав на осляті вниз по Оливній горі в напрямку до джерела Ґіхон. Натовп вимагав його коронації, тому що вони бачили, як Ісус робив те ж, що і цар Соломон, на тому ж самому місці в день своєї коронації.

Епізод 5 | Десятимістя: вигнання бісів

Ісус зробив дві подорожі на східний берег Галілейського моря в язичницький Декаполіс (Десятимістя). Друге диво, яке він зробив там – нагодував 4000 чоловік, – було наслідком першого – зцілення одержимого демонами чоловіка.

ПРО АВТОРА

Д-р Джон А. Бек (Джек) – мандрівник, вчений, викладач, письменник, професор географії та археології, має ступінь доктора з теології та Старого Заповіту в Міжнародному університеті Trinity і періодично викладає на факультеті Єрусалимського університетського коледжу в Ізраїлі. Його пристрасть – зробити біблійну мудрість доступною і зрозумілою всім. Він проводить дослідження в області біблійної географії вже понад шістнадцять років як на Близькому Сході, так і за його межами.

timeline