П’ять способів зберегти здорові відносини

Перегляд телепрограм разом, довгі розмови по телефону, милі повідомлення в месенджері, романтичні прогулянки по вихідним… Такі поширені образи часто виникають у свідомості, коли ми думаємо про відносини.

Клара – весільний фотограф. Протягом багатьох років вона із задоволенням слухала розповіді про любов. Хоча більшу частину свого часу вона займається відеозйомкою весільних урочистостей клієнтів, однак знає, що для побудови міцних стосунків потрібно щось більше, ніж гарна сукня чи обмін клятвами.

Клара та Нік поділилися деякими секретами, які допомагають будувати міцні та довговічні відносини.

 

Будні багато від нас вимагають: ми поспішаємо з однієї зустрічі на іншу, відвідуємо різні заходи, зустрічаємося з друзями. Але час, плідно проведений з людиною, яку ми цінуємо, особливо важливий. Це дозволяє вам краще пізнавати один одного і підтримувати міцний зв’язок. Такі заняття, як читання і обговорення улюблених книг або розмови на близькі теми, допомагають краще зрозуміти внутрішній світ іншого й удосконалювати відносини. “Як гострить залізо залізо, так гострить людина лице свого друга” (Пр. 27:17).

 

“Для всього свій час, і година своя кожній справі під небом” (Екл. 3:1). І в стосунках також на все свій час і місце. Є час наряджатися, щоб справити враження на першому побаченні. Є час, щоб говорити правду один одному. Є час, щоб співчувати і плакати разом. Є час, щоб посміятися або пожартувати. Завжди щиро діліться своїми емоціями, і це обов’язково зміцнить ваші стосунки.

 

Взаємовідносини не бувають без суперечок і розбіжностей. Як ми поводимося в таких випадках?

Якщо тримати образу і не прощати, це може привести до серйозних проблем у відносинах. Замість цього давайте вчитися разом долати будь-які образи і розчарування. А також обговорюйте їх один із одним, прагнучи до миру, “терпіть один одного, і прощайте собі, коли б мав хто на кого оскарження. Як і Христос вам простив, робіть так і ви” (Кол. 3:13).

 

Божевільна закоханість може нашкодити вашому духовному стану. Павло в Посланні до римлян нагадує, що ми покликані віддати свої тіла “на жертву живу, святу, приємну Богові” (Рим. 12:1). Як переконатися, що наші відносини сфокусовані на Христі? Можна звернутися до зрілого подружжя і пройти деяку частину шляху разом із ними. Вони можуть молитися за вас і вказувати вірний напрямок, допомагаючи прославляти Христа в прийнятті рішень і побудові відносин.

 

Можливо, ви думаєте, що читати і обговорювати Біблію під час побачень – це нудно. Однак ми покликані допомагати тому, хто нам цінний, зростати в християнській вірі. “І уважаймо один за одним для заохоти до любови й до добрих учинків” (Євр. 10:24). Комусь це може здатися банальним, але це дуже важливо для зближення з Богом і один з одним. Адже під час таких розмов ми дізнаємося про цінності іншої людини, разом ростемо і стверджуємося в Христі.

Оформлення: YMI х Клара Тан (Instagram: @theperfectstatement)


Перекладено та розміщено з дозволу служіння. © YMI, 2021. Спочатку опубліковано YMI англійською мовою: ymi.today/2019/08/5-ways-to-keeping-a-healthy-relationship/.