Життя онлайн чи офлайн

Ми показуємо людям справжніх себе чи картинка на екрані нашого телефона яскравіша, ніж є насправді? Можливо, наступні чотири питання проллють світло на те, що означає відображати Христа у світі, який перевантажений соціальними мережами.

Ви проявляєте віртуальне співчуття чи реальне?

Відправляти смайлики, які виражають співчуття, дуже легко. Але чи є це справжня турбота? Як ми можемо виразити свої почуття щиро і по-справжньому? Замість віртуальної реакції на чиїсь повідомлення знайдіть реальну можливість допомогти тому, хто страждає.

 

Ви фотографуєте життя чи живете?

Ділитися подіями в соціальних мережах – це цікавий спосіб озирнутися і пригадати те, що було. Але що ми втрачаємо, коли фотографуємо, замість того щоб просто зануритися в те, що відбувається? Ми зупиняємося, щоб розглянути Божі благословіння чи просто набираємо: #благословіння, заради того щоб отримати більше переглядів? Що б це не було: красивий пейзаж, чашка запашної кави чи день із друзями на березі, – не забудьте зупинитися і насолодитися тим, чим поділився з вами Бог.

 

Ви просто говорите чи проявляєте турботу?

Про що ви думаєте? Ви можете бути захоплені, розчаровані або байдужі, проте соціальні мережі спонукають вас скоріше поділитися своєю думкою з друзями, родичами і незнайомими людьми. Перш ніж розмістити якийсь пост, запитайте себе: чи можете ви сказати те ж саме вголос? Не поспішайте скаржитися або коментувати. Краще бути повільним на гнів і проявляти турботу ЗА екраном.

 

Ви проводите вільний час онлайн чи офлайн?

Кнопка “оновити” – наш найкращий товариш і в той же час наш найлютіший ворог. Соціальні мережі мають деякі позитивні сторони. Наприклад, тримають нас у курсі подій і допомагають бути на зв’язку. Але вони також сприяють виникненню заздрості та невдячності. Як часто ви залишаєте свій телефон у іншій кімнаті й відпочиваєте від життя онлайн? Установіть собі ліміт на те, скільки часу в день ви можете проводити на улюблених каналах і в соцмережах, і ви побачите, як позитивно це вплине на ваше життя. Використовуйте вільний час, який з’явився, щоб подихати свіжим повітрям і поспілкуватися зі своїм Творцем.


Перекладено та розміщено з дозволу служіння. © YMI, 2021. Спочатку опубліковано YMI англійською мовою:ymi.today/2017/06/life-online-and-offline/.