Якось моя донька відіслала своїй подрузі текстове повідомлення, очікуючи на швидку відповідь. Спеціальна функція в її телефоні показала, що текст прочитали, і нетерпіння доньки лише зросло. Проминуло кілька секунд, але відповіді все ще не було. Це засмутило доньку. Роздратування швидко перетворилось на занепокоєння: чи між ними не зіпсувались стосунки, що немає відповіді? Нарешті відповідь прийшла, і моя донька з великим полегшенням побачила, що з їхньою дружбою все гаразд. Просто її подрузі потрібно було для відповіді з’ясувати деякі деталі.

Пророк Даниїл у свій час теж занепокоєно чекав на відповідь. Після тривожного видіння він постив і звертався у молитві до Бога (Дан. 10:3, 12). Але відповіді не було на протязі трьох тижнів (Дан. 10:2, 13). Нарешті з’явився ангел і запевнив Даниїла, що його молитви були почуті ще “від першого дня”. Але весь той час ангел вів війну з ворогом “ради слів” пророка (Дан. 10:12). Даниїл не знав, що Бог працював щодня всі ті три тижні.

Наша щира віра в те, що Бог чує наші молитви (Пс. 39:1), може стати причиною занепокоєння і розчарування, якщо Бог не відповідає тоді, коли нам хочеться. Проте цей випадок у житті Даниїла нагадує нам, що Бог завжди звершує труд заради блага тих, кого Він полюбив.