У фільмі “ Амадей ” літній композитор Антоніо Сальєрі грає для священика свою музику на фортепіано. Розчарований священик зізнається, що ці мелодії йому зовсім незнайомі. “А як вам оця?” – питає Сальєрі, граючи дуже знайому мелодію. “Я не знав, що ви її написали”, – відповідає священик. “Ні, її написав Моцарт!” – каже Сальєрі. Зрештою, успіх Моцарта породив у Сальєрі настільки сильні заздрощі, що він навіть відіграв певну роль у смерті Моцарта.
Пісня стала підставою для ще одного прояву заздрощів. Після перемоги Давида над Ґоліятом ізраїльтянки радісно співали: “Саул повбивав свої тисячі, а Давид – десятки тисяч свої!” (1 Сам. 18:7). Таке порівняння не сподобалося царю Саулу. Сповнившись заздрощів (вв. 8-9), Саул у прагненні вбити Давида розпочав на нього тривале полювання.
Ми, як Сальєрі чи Саул, також схильні заздрити талантам інших людей. Намагаючись віднайти недоліки в роботі чи применшити їхній успіх, ми також можемо прагнути знищення своїх “суперників”.
Саул був обраний Богом для виконання своєї ролі (1 Сам. 10:6-7, 24). Він отримав статус, який мав скоріше додавати йому впевненості, а не заздрощів. У кожного з нас є власне унікальне покликання (Еф. 2:10). Можливо, найкращим способом подолати заздрість є уникнення будь-яких порівнянь себе з іншими. Натомість радіймо успіхам один одного.