Під час конференції в Азії я лише протягом кількох годин мав дві повчальні бесіди. Спочатку один пастор розповів мені, як 11 років провів у в’язниці, аж поки не з’ясували, що він не коїв того вбивства, у якому його звинуватили. Потім декілька сімей розповіли, як вони на своїй батьківщині витратили всі свої заощадження, щоб врятуватись під час релігійних переслідувань. Однак їх зрадили ті самі люди, яким вони заплатили за врятування. І тепер, після багатьох років життя в таборі для біженців, вони вже й не вірять, що десь знайдуть нову домівку.
В обох випадках люди зазнали особливих страждань через відсутність справедливості, що є одним із доказів гріховності цього світу. Але не завжди буде панувати на землі кривда.
Псалом 66 закликає Божих людей нести цьому страждаючому світу звістку про Бога. Ця звістка несе в собі радість – і не лише тому, що пізнаємо Божу любов, але й тому, що несемо Його справедливість. “Нехай веселяться й співають племена, – говорить псалміст, – бо Ти правдою судиш народи й племена ведеш на землі!” (Пс. 66:5).
Хоча біблійні автори розуміли, що правда є ключовим моментом Божої любові, вони також знали, що справедливість наступить лише в майбутньому. Коли Він прийде, “потече правосуддя, немов та вода, а справедливість як сильний потік!” (Ам. 5:24).