Бетховен лютував. Свою третю симфонію він планував назвати “Бонапарт”. В епоху релігійної і політичної тиранії він вважав Наполеона народним героєм і провідником ідей свободи. Однак коли французький генерал оголосив себе імператором, композитор змінив свою думку. Назвавши колишнього героя негідником і тираном, Бетховен з таким завзяттям стирав його ім’я на партитурі, що зробив дірку.

Перші віруючі в Христа, ймовірно, розчарувались, коли їхні сподівання на політичні зміни не справдились. Ісус відродив надію на життя без великих податків і військової тиранії кесаря. Однак минули десятиліття, а Рим і досі панував над світом. Посланці Ісуса лишилися зі своїми страхами та слабостями, а серед Його послідовників панувала духовна незрілість (1 Кор. 1:11-12; 3:1-3).

Проте зміни відбулися. Апостол Павло дивився крізь те, що залишалося незмінним. Його листи починалися, закінчувалися і були сповнені Ім’ям Христа. Ісус воскрес. Обітниця Христа повернутися залишається в силі. Суд Христа над усім і кожним. Однак, перш за все, Павло хотів, аби віруючі в Ісуса розуміли значення та наслідки Його розп’яття (1 Кор. 2:2; 13:1-13).

Любов, проявлена через жертву Ісуса, зробила Його особливим лідером. Хрест Господа і Спасителя світу змінює все. Ім’я Ісуса буде відоме завжди, і Його прославлятимуть більше, ніж будь-яке інше ім’я.